Poëzie Werkplaats
Uit lekker stoeien met woorden, zinnen, punten en komma’s kunnen zomaar gedichten ontstaan. Het maakt niet uit of je nog nooit een gedicht hebt geschreven of al een ervaren dichter bent: deze cursus is speels, actief, uitdagend, inspirerend en geschikt voor iedereen die gedichten wil schrijven.
Zelf heb je vaak verhalen genoeg om in een gedicht te vangen, maar hoe doe je dat? Je gaat oefenen met verschillende schrijftechnieken zoals ritme, beeldspraak, tegenstellingen. Uiteraard ontbreken verschillende rijmvormen en rijmschema’s niet, ook al is dat geen voorwaarde voor een aansprekend gedicht.
De cursus is ook een reis door de poëzie, van middeleeuwse sonnetten tot hedendaagse spoken word. Je oefent met verschillende dichtvormen zoals het sonnet, de rondeel, de limerick en de haiku. Al spelend ontdek je wat wel en niet bij jou past en ontwikkel je jezelf verder als dichter.

Tijdens de lessen gebruiken we pen en papier, lekker ambachtelijk en beter voor het creatieve brein😉 Thuis kun je je gedichten verder uitwerken en intypen, als je dat wilt. Soms zijn er kleine huiswerkopdrachten.
Open Dag
Het is aan te raden om onze jaarlijkse Open Dag te bezoeken. Klik hier voor actuele informatie over de Open Dag.
| Praktische cursusinformatie | |
| Inschrijflink: | Inschrijven Poëzie werkplaats |
| Start: |
De cursus start op dinsdag 29 september 2026 om 19.30 – 21.30 uur |
| Prijs: | De cursusprijs is €170,- voor 10 lessen van 2 uur. |
| Lesbenodigdheden: | pen en papier |
| Locatie: | O.S.G. Willem Blaeu, Robonsbosweg 11, 1816 MK Alkmaar. |
| Docent: | Mw. Ellis van Atten, docent creatief schrijven, dichter, voormalig stadsdichter Zaanstad. |
